سیستم های اتوماسیون صنعتی زیمنس

سیستم های اتوماسیون زیمنس را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد:

سیستم های اتوماسیون صنعتی سیماتیک (Simatic)
سیستم های کنترل حرکت (Simotion)
سیستم های اتوماسیون CNC (SINUMERIK)

شرکت زیمنس محدوده وسیعی از تجهیزات اتوماسیون را تولید و روانه بازار می‌کند
پی ال سی (PLC)

PLC یکی از مهم ترین پرکاربرد ترین تجهیزات در امور اتوماسیون می‌باشند. این وسیله که کاربرد گسترده ای در صنعت دارد با استفاده از پورت های تعبیه شده در آن به سیستم اتوماسیون متصل شده و در شبکه قرار می‌گیرد .

اتوماسیون خانگی(Home automation)

راحتی بیشتر و استفاده ساده و با امنیت بیشتر و …. از مزیت های این روش می‌باشند و می‌توان نحوه عملکرد آنها را به صورت اتوماتیک، تنظیم کننده و یا نظارتی تعریف کرد. استفاده از این روش باعث کاهش هزینه ها در عین افزایش بازدهی سیستم شما خواهد شد. شما قادر خواهید بود تا محیط زندگی خود را شخصی سازی کنید و با ایده‌آل های خود را عملی کنید. تجهیزاتی که ظرکت زیمنس در خصوص این حوزه معرفی کرده براساس استاندارد KNX عرضه شده اند که یک استاندارد جهانی در این حوزه می‌باشد.

سیستم کنترل حرکت (MOTION Control)

یکی دیگر از تجهیزاتی که شرکت زیمنس در بحث اتوماسیون عرضه کرده است سیستم های کنترل حرکت می‌باشند. سیستم های کنترل حرکت زیرشاخه سیستم های اتوماسیون می‌باشد. این زیر شاخه مربوط به سیستم با زیرسیستم هایی می‌باشد که دارای قسمت متحرک در سیستم خود می‌باشند و ما قصد کنترل کردن این بخش متحرک را داریم. سیستم های کنترل حرکت (MOTION Control) می‌توانند به صورت حلقه باز(open loop) و یا حلقه بسته(close loop) در سیستم وجود داشته باشند. شرکت زیمنس در این حوزه طیف گسترده ای از محصولات را عرضه کرده است که هرکدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. برای مثال قطعه سری SIMOTION P ترکیبی از کنترل مقاوم در برابر اغتشاشات و رابط کاربری باز را برای سیستم های کامپیوتری با توانایی کنترل حرکتی به صورت کامل در اختیار اپراتور قرار می‌دهد. این سری برای شرایط سخت کاری و همچنین شرایطی که دارای مولفه های گردان در سیستم خود مانند فن نیستیم مناسب می‌باشد.

شرکت آرین انرژی آراز
شرکت آرین انرژی آراز

تمامی نظرات شما نیاز به تایید مدیریت دارد.

نظرات شما عزیزان:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو مطالب
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه
حساب من
خانه
وبلاگ